Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

USA varují před dalšími možnými útoky

( 0 Hlasů )

[Indonésie, Jakarta]
Americká ambasáda v Jakartě opět varovala před možnými bombovými útoky zaměřenými na hotely v Jakartě, kde přebývají cizinci. Útoky měly údajně proběhnout blíže nespecifikovaný den kolem poledního v hotelových lobby. Také způsob provedení zůstal bez bližších informací. Zůstává pouze informace, že riziko útoků je nadále vysoké.
Pyrotechnici prý navštívili i známou Jalan Jaksa, která je útočištěm baťůžkářů v Jakartě, odmítli však odpovědět, zda jsou na místě služebně. Také další gastronomická a ubytovací zařízení zaměřená na západní turisty zavedla bezpečnostní opatření, např. noční silniční zátarasy a pronajala si ochranku.
Také Austrálie varovala své občany a doporučila jim, aby, pokud je to možné, svou cestu odložili, a to i návštěvu turistických středisek na Bali.
[POZNÁMKA: Pokud se chystáte do Indonésie, nenechte se těmito zprávami příliš ovlivnit. Snažte se zdržovat v turistických centrech co nejméně (tam si stejně Indonésie neužijete). Ze zkušeností víme, že na cestách mimo hlavní turistické trasy ani nepostřehnete, že něco podobného hrozí. A pokud si nejste jisti, jaká je bezpečnostní situace v místě, kam se zrovna chystáte, zeptejte se místních.]