Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Indonésie čtvrtá v softwarovém pirátství

( 0 Hlasů )

[Indonésie, Jakarta]
Šéf pobočky Microsoft v Indonésii Tony Chen uvedl, že Indonésie je v ilegálním kopírování softwaru na čtvrtém místě za Čínou, Vietnamem a Ukrajinou. Odhaduje se, že ze 100 kopií jich je 88 ilegálních.
Podle BSA (Business Software Alliance), která sdružuje výrobce softwaru, však Indonésie oproti minulým rokům dosáhla dílčího úspěchu při potírání ilegálního kopírování. V roce 1997 to bylo 93 ilegálních kopií ze 100.
Chen prohlásil, že je v zájmu vlády dále snižovat výskyt softwarového pirátství, hlavně kvůli vzniku nových pracovních míst v IT a většímu zisku státu na daních z prodaných programů.
Prodejci ilegálních disků se čas od času stanou terčem spíše symbolického policejního zátahu, který často končí podplacením policistů a znovuobnovením prodeje. Prodejci jsou málokdy zatčeni, natož odsouzeni. Pověstným světýlkem ve tmě byl případ, v němž jakartský soud nařídil čtyřem prodejcům počítačů zaplatit kompenzaci ve výši 4,7 mil. dolarů firmě Microsoft za ilegální kopírování jejich softwaru.