Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Staňte se indonéským bojovníkem !

( 2 Hlasů )

Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara
Hra pencak silat na Vašem monitoru. Foto: archív Tenggara

Kdo by se nechtěl stát alespoň na chvíli mistrem v indonéském bojovém stylu pencak silat? Můžete se buď vydat cestou tréninku a odříkání u znalce tohoto bojového umění Tomáše Kerle – viz článek.

Těm pohodlnějším z vás však bude zřejmě stačit alespoň počítačová hra – než se pustíte do obvyklé práce, nebude na škodu trochu se odreagovat :-)

Indonéský programátor zvaný Jannata ARM vám nabízí jednoduchou flashovou hru Pencak Silat – Defender of the Motherland 2.1. Děj je prostý, jste v roli bojovníka, který se vydává na cestu po své zemi, aby získal spojence a mírovou cestou sjednotil všechny země indonéského souostroví. Ovšem vaši protivníci o tom mají poněkud rozdílné představy, každý brání svůj kraj proti nezvanému vetřelci, a tak vám nezbyde nic jiného, než s nimi bojovat.

Z občasných dialogů ve hře dokonce prosvítá i mírně politický podtext: je zřejmé, že autor hry je docela skeptický k pokojným cestám sjednocení Indonésie, podle něj je nejdůležitější mít moc.

Grafika hry je jednoduchá, i tak si ovšem autor dal práci s vytvořením indonéských kulis – můžete bojovat na pláži v Acehu, na rýžovištích západní Jávy, v Prambananu, v oblasti Bromo či balijského chrámu Besakih, případně na ostrově Moyo. Na pozadí uslyšíte typickou zvonkohru gamelanu, zřejmě balijského. Vaši protivníci se jmenují docela trefně… Teuku, Sang Raden, Nyoman, Si Macan a další.

Za poražení bojovníka získáte body a máte možnost pořídit si za ně zbraně a léčivé přípravky – i v těchto detailech je hra typicky indonéská, v nabídce je totiž javánská dýka kris čí léčivé nápoje beras kencur či jamu.

Svého bijce ovládáte tlačítky Z,X, šipkami a nejdůležitější pro celou akci je mezera pro rozdávání úderů.

Nebudu již déle napínat ani nudit, zábavu pro nejbližších dvacet minut najdete například zde.