Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Jihovýchod Indonésie postihla sucha a potravinová krize

( 0 Hlasů )

[Indonésie, Kupang]
Vláda Indonésie schválila zaslání potravinové pomoci do provincie Nusa Tenggara Timur (NTT), aby tak pomohla vyřešit problémy s nedostatekem potravin, a to do šesti krajů (kabupaten) této provincie (Belu, Ngada, Ende, Alor, Timor Selatan Tenggah a Timor Utara Tenggah). S problémy se však potýká celých 12 z 18 okresů NTT. Potravinová krize byla způsobena dlouhodobým extrémním suchem, které společně s nedostatkem vodních zdrojů způsobily rozsáhlou neúrodu.
Jak uvedl místní zastupitel Andreas Riwu: "Zaslání potravinové pomoci je reakcí na žádosti zaslané samosprávou této provincie. Zásilka je momentálně stále na cestě z Východní Jávy, odkud pak bude rozdělena přímo mezi majitele rýžových polí, které sucho postihlo." Centrální vláda v Jakartě tak schválila zaslání 1,000 tun rýže do postižených oblastí.
Letošní období dešťů by mělo ustat již na přelomu dubna a května, kdy opět nastane extrémní sucho, zvláště pak ve východních provinciích jako je NTT. Podle některých zdrojů je tomu tak v důsledku globálních klimatických změn.