Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Aktuality z Yogyakarty

( 2 Hlasů )

Především pro potřeby těch, kteří se chystají v několika příštích dnech navštívit Indonésii, přinášíme v následujím přehledu informace o situaci v hlavních turistických místech v Yogyakartě a jejím okolí.


Již od čtvrtka 29. května začalo operovat letiště Adisucipto v Yogyakartě také pro komerční lety. Vlakové spojení je nepřerušeno, silniční spojení mezi Baturaden, Yogyakartou a Surakartou je v pořádku.

Chrám Prambanan urpěl v zemětřesení škody, nicméně pro návštěvníky je uzavřená pouze část tohoto chrámového komplexu. Zemětřesení nemělo žádný vliv na buddhistickou stúpu Borobudur, chrámy Pawon a Mendut.

Palác yogyakartského sultána Kraton utrpěl menší škody, jedna budova se zhroutila. Újmu neutrpěly sbírky křišťálu a muzeum batiku.

Zemětřesením nebyly zasaženo Kota Gede, část města, kde se soustřeďují střibrotepci, ani tradiční trh ve městě.

Obchodní středisko Galleria Shopping Mall během několika dnů znovu obnoví svůj provoz. Nákupní středisko Malioboro Mall je poničeno. Ulice Malioboro, hlavní obchodní tepna Yogyakarty, kolem které se soustředí malé hotýlky s přijatelnými cenami, žije svým normálním životem.

Vodní palác Taman Sari v centru Yogyakarty zůstává jedinou památkou, kterou zatím není možné navštívit.

Náhorní plošinu Dieng s mnoha starobylými chrámy zemětřesení nezasáhlo.

Elektřina, rozvody vody a telekomunikační sítě byly již obnoveny.