Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Večer indonéské kuchyně

( 0 Hlasů )

Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková
Chilli papričky, foto: Soňa Čermáková

Snad každý, kdo se kdy vypravil do Indonésie si ze svých cest dobře zapamatoval jednu věc: skvělou, pestrobarevnou a velmi pikantní indonéskou kuchyni. Pro milovníky exotických pokrmů máme dobrou zprávu. Ve středu 5. dubna 2006 od 19 hodin proběhne v Klubu v Jelení v Praze ve spolupráci s občanským sdružením Tenggara „Večer indonéské kuchyně.“


Kuchař Filip Kavka-Smiggels si tentokrát v rámci svých pravidelných akcí pozve rodilou Indonésanku Widyi Fahmaani Sýkorovou a společně hostům připraví chutné večerní menu. A co se bude podávat? Večeři zahájíme zeleninovou polévkou, poté ochutnáme typický zeleninový salát s arašídovou omáčkou Gado Gado. K chuti nám pak jistě přijde kuřecí Ayam Bumbu Rujak nebo vegetariánská verze Telur Bumbu Rujak, oboje podávané s jasmínovou rýží. Dále si dáme chutnou sladkou palačinku s náplní ze strouhaného kokosu. Pro změnu chuti okusíme oblíbený zeleninový snack Pastel a vše zakončíme jemným pudinkem z černé rýže.

Atmosféru tropických ostrovů dokreslí gamelanová hudba a tématická diashow.

Místo v Klubu v Jelení je velmi limitované, proto je nezbytné si místo zarezervovat dopředu. Cena za menu bez nápojů je 250 Kč. Rezervace přijímá Filip Kavka-Smiggels na telefonním čísle 777 913 055 nebo na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Klub v Jelení najdete v ulici Jelení 15 v Praze 1. Dopravní spojení: tramvaj číslo 22 nebo 23, stanice Brusnice.