Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Bronzové chvění gongů - Gamelan LIVE

( 0 Hlasů )

Pozvánka na koncert Pozvánka na koncert
Pozvánka na koncert

Buben udá rytmus, přidává se bonang a najednou hluboce a temně zazní velký černý gong... přidávají se zbylé, do té doby mlčící nástroje a místnost se rozeznívá vibracemi různých "hrnců a pokliček a xylofonů". Zpočátku zní skladba jakoby pomalu a vážně, pak na chvíli zpomalí, aby přešla do jiného, dynamičtějšího a stále rychlejšího rytmu a... ticho, hudebníci přestávají hrát... ne, ještě není konec, počkejte na doznění posledních tónů, neboť teprve poté velký černý gong oznámí konec skladby a zbylé nástroje pak mohou zahrát svou poslední notu...

Tenggara ve spolupráci s Indonéským velvyslanectvím v Praze si vás dovolují pozvat na jedinečný živý "absolventský" koncert gamelanu a ukázku indonéských tanců.


Sdružení Tenggara ve spolupráci s Velvyslanectvím Indonéské republiky pořádá v pondělí 24. října od 19.30 v karlínském klubu Podsklepeno koncert javánského orchestru gamelan. Na koncertě vystoupí účastníci kurzu javánské hudby, který probíhá na velvyslanectví od začátku srpna tohoto roku pod vedením javánského učitele Sumiyanta. Na programu večera budou také indonéské tance. Klub Podsklepeno sídlí na Karlínském náměstí 7 v Karlíně, vedle Domu dětí a mládeže za kostelem.

Všichni jste srdečně zváni a nezapomeňte s sebou vzít též své přátele, přítele, přítelkyně, rodinu a příbuzné, zkrátka všechny, kdo budou s vámi moci přijít!