Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Dětem postiženým přírodní katastrofou přispěli i školáci z Benátek nad Jizerou

( 0 Hlasů )

Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ
Symbolický šek na 10.000 Kč od žáků benátské ZŠ

15. dubna 2005 se ve středočeských Benátkách nad Jizerou konala další ze série přednášek zástupců sdružení Tenggara o Indonésii, tentokráte určená pro žáky druhého stupně dvou místních základních škol (ZŠ Husovo náměstí a ZŠ Pražská).

V rámci přednášky byly zástupcům sdružení předány dva symbolické šeky v celkové hodnotě 26 200 Kč, které věnovali žáci a učitelé během lednové sbírky na pomoc indonéským obětem ničivé přírodní katastrofy. Tenggara tímto všem aktivním školákům, učitelům i vedení obou škol ještě jednou děkuje.


Přednáška byla rozdělena do dvou bloků, z nichž každý trval přibližně 75 minut. Za sdružení Tenggara se jí zúčastnili Ing. Martin Točík, Lucie Solfronková a Jan Kolodzieyski, v obecenstvu se vystřídalo cca 300 - 400 žáků.

V úvodu přednášky byli žáci seznámeni se situací na postižené Sumatře a aktivitami, které Tenggara v tomto směru vykonávala a stále vykonává. Hlavní částí bylo však vysvětlení základních faktů a zajímavostí, týkající se indonéského souostroví a promítání ilustrativních digitálních fotografií. Postupně byla probrána témata jako geografie, příroda, klima, místní lidé, jazyk, náboženství, kultura, tanec, divadlo, hudba...

Největší pozornost vzbudily ukázky indonéské populární hudby či indonéského klasického tance Bali Jaipong v podání absolventky studia indonéských tanců Lucie Solfronkové.

Na závěr byl velký prostor vyhrazen pro nejrůznější dotazy žáků. Týkaly se i takových věcí, jako je výskyt krajt a jiných hadů či existence trestu smrti v Indonésii a způsobu jeho vykonání.

Výtěžek této sbírky použije sdružení na humanitární aktivity v Acehu prostřednictvím naší místní spolupracovnice Mgr. Michaely Kupkové, konkrétně na nákup školních pomůcek pro žáky, kteří přišli o majetek a pořízení základního vybavení pro některou z poničených škol.