Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Cyril Svoboda v Acehu

( 0 Hlasů )

Po ministrovi životního prostředí Liboru Ambrozkovi navštívil indonéské provincie Aceh a Severní Sumatra i ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Ministr odletěl na třidenní návštěvu Indonésie v úterý 8. března leteckým speciálem, ve kterém se přepravovala také humanitární pomoc české vlády a několika organizací v hodnotě 2,5 miliónu korun pro oběti prosincové přírodní katastrofy.

V rámci své návštěvy se Svoboda setkal se svým indonéským protějškem Hassanem Wirayudou a ministrem koordinátorem pro sociální záležitosti Alwim Shihabem, který byl pověřen koordinací humanitární pomoci do oblastí postižených vlnou cunami. Během své schůzky diskutovali ministři zahraničních věcí rovněž o možnosti změny indonéské vízové politiky vůči občanům České republiky.

Ministr Svoboda se informoval, zda by bylo možné udělovat českým občanům tzv. “visa on arrival” (víza po příletu), která se udělují občanům Austrálie, USA, Nizozemska a dalších zemí. Podle Svobody by tato možnost získání víza zvedla zájem obchodníků, investorů a turistů o cestování do Indonésie.

Při této příležitosti pozval Svoboda svého rezortního kolegu na oficiální návštěvu České republiky. Z Jakarty odletěl ministr do města Melauboh a Banda Aceh, kde předal humanitární pomoc a seznámil se s činností posttraumatického centra České katolické charity, s jehož založením pomáhalo i sdružení Tenggara.