Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kurzy indonéského bojového umění Pencak Silat

( 4 Hlasů )

Foto: Tomáš Kerle Foto: Tomáš Kerle
Foto: Tomáš Kerle

Od září 2006 se budou konat v karlínském domě dětí a mládeže Spektrum kurzy tradičního indonéského bojového umění Pencak Silat. Zúčastněte se i vy!


Pencak silat - komplexní systém, propojující taneční prvky, efektivní sebeobranu a práci s vnitřní energií, se těší velké popularitě v celé jihovýchodní Asii, USA a rovněž v některých zemích Západní Evropy.

Náplň kurzu lze rozdělit na dvě roviny. Zpočátku bude trénink zaměřen především na zvládnutí základních pohybových a bojových technik v souladu s mezinárodními osnovami organizace IPSI (indonéská centrála Pencak Silatu sídlící v Jakartě). Znalost této standardizované sportovní formy Pencak Silatu je podmínkou pro účast na jakémkoli evropském či mezinárodním šampionátu. Současně s tím bude rovněž postupně představovány některé tradiční formy Pencak Silatu, pocházející ze Západní Sumatry. Jedná se konkrétně o styly Silek Tuo (nejstarší a nejrozšířenější západosumaterský styl) a Taralak (styl specializující se na boj proti noži). Zde bude kladen důraz především na zvládnutí základních technik sebeobrany, práci s dechem a v neposlední řadě estetickou stránku boje společně s jeho rituálními aspekty.

Tréninky povede Tomáš Kerle, oficiální člen škol Talago Biru, Minsai al-Fitrah a Kucing Putih/ Harimau Campo, který strávil jeden rok na Západní Sumatře cvičením různých forem Pencak Silatu pod vedením renomovaných učitelů.

Místo konání kurzů: DDM Karlínské Spektrum

Čas: každý čtvrtek 17:30-19:30 (seznamovací, a tudíž neplacená lekce se uskuteční 7. září)

Cena: 150,-/lekce

e-mail: kerlet(zavináč)seznam.cz

Od konce září je v plánu otevření dalšího kurzu, který bude zaměřený výhradně na nácvik pokročilých technik sebeobrany, jež vycházejí ze stylu Taralak. V případě zájmu je rovněž možné dohodnout individuální kurzy či skupinové workshopy.

 

Publikováno: 14 roků 10 měsíců Od Tok #1167
Tok's Avatar
Toto vlákno je o článku: Kurzy indonéského bojového umění Pencak Silat

Starší komentáře (omlouváme se za tento "netradiční" způsob přenesení ze starší verze webu):

Komentář ze dne: 2006-08-24 15:14:18
Autor: dany ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
Titulek: Ceska na MS 2002

O existenci tohoto sportu (ktery je predevsim v Malajsii a Indonesii pry velmi popularni) jsem se dozvedel diky kuriozní ucasti ceske reprezentantky na Mistrovstvi sveta 2002. Jednalo se o Blanku M. Remesovou, ktera zde dosahla necekaneho uspěchu - tusim senzacni 5. misto. Tento jeji uspech vzbudil v Indonesii zaslouzenou pozornost, u nas o nem vi opravdu malokdo. vice na www.volny.cz/karodej/